prof-dr-nihal-hatipoglu.png

Çocuk Endokrinoloji Uzmanı

Prof. Dr. Nihal Hatipoğlu

Hızlı Randevu

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde “Çocuk Endokrinoloji Uzmanı” olarak görev yapıyorum. Kariyerimde çocuklarda ve ergenlerde görülen endokrinolojik sorunlara odaklanıyorum.

Tıp eğitimime Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladım. Ardından Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde “Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığı” eğitimimi tamamladım. Uzmanlık alanımı daha da özelleştirerek Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde “Çocuk Endokrinoloji Yandal Uzmanlığı” eğitimini aldım.

Mesleki deneyimim süresince İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde “Çocuk Endokrinoloji uzmanı” ve “Çocuk Klinik Şefi” olarak görev aldım. Daha sonra akademik kariyerimde ilerlemeye yöneldim ve halen çalışmakta olduğum kliniğe geri döndüm. Akademik deneyim olarak 2012-2013 yılları arasında Amerika'da “National Institutes of Health” bünyesinde özellikle böbrek üstü bezi ve hipofiz sorunları üzerine çalışan bir laboratuarda bulunma fırsatım oldu. Bu deneyimler, uzmanlık alanımda daha ileri düzeyde çalışmalar yapmamı sağladı.

Erciyes Üniversitesi Çocuk Endokrin Kliniği'nde yürüttüğümüz çalışmaların yanı sıra, halen aktif olarak devam eden “Metabolizma ve Kronik Hastalıklar (obezite, insülin direnci ve diyabet)” üzerine doktora programını yönetmekteyim. Ayrıca, kendi akademik gelişimime de katkıda bulunmak amacıyla Erciyes Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Tıbbi Biyoloji Ana Bilim Dalı'nda doktora programına devam ediyorum. Pediatrik Endokrinoloji ve Oksoloji Derneği'nin aktif bir üyesiyim.

Endokrinoloji alanındaki tutkum ve deneyimim, çocukların ve ergenlerin sağlığına odaklanan bilimsel çalışmalarımı sürdürmemi sağlıyor. Bu alandaki çalışmalara ve bilimsel katkılara devam etmek benim için büyük bir onur.

GÖNDER

Prof. Dr. Nihal Hatipoğlu Yorumlar

WhatsApp WhatsApp