klinik-psikolog-muge-banli-pala-12.png

Kayseri Klinik Psikolog 

Müge Banlı Pala

Hızlı Randevu

Lisans ve yüksek lisansını ODTÜ ‘de tamamlayan Müge Banlı Pala, yüksek lisans tezinde ‘Duygusal Zeka’ konusunu çalışarak ‘Klinik Psikolog’ ünvanına hak kazanmıştır. Yüksek lisans eğitimine devam ederken, Psikodrama eğitimi almış ve Ankara’da bir özel eğitim merkezinde dezavantajlı çocukların aileleriyle çalışmıştır. Ardından Türk Eğitim Derneği Burslu öğrenciler biriminde dezavantajlı çocuklara destek çalışmalarına devam etmiştir.

Bu süre zarfında, çocuklara ve ailelerine rehberlik etmenin güçlü ve olumlu etkilerini görmüş ve bir yıl boyunca Montessori eğitimine devam etmiştir.Bu eğitim sürecine ek olarak, kendi annelik deneyiminin de etkileriyle, çocukların yeterince beden farkındalığı kazanmadan büyüdüklerini ve bunun gelişimleri üzerindeki olumsuz etkilerini düşünerek o dönemde yaşadığı İspanya’da ‘Duyu Bütünleme’ eğitimi alarak yurtdışında çeşitli okullarda ‘ebeveyn-çocuk’ ilişkisinde ebeveynin desteklenmesini odağına alan projeler yürütmüş, eşzamanlı olarak göçmen aileler ve çocuklarıyla terapötik çalışmalarına devam etmiştir.

Tüm bu deneyimler ve kendi bedensel farkındalık serüveninin sonunda, terapide beden farkındalığını kullanabilmek amacıyla iki yıl boyunca ‘Sensorimotor Psikoterapi’ eğitimine devam etmiş ve bu ekolün uygulayıcısı olmuştur. Terapist olarak sürekli kendini yenilemenin ve geliştirmenin önemine inanarak Çift terapisine psikobiyolojik bir yaklaşım sunan PACT eğitimine de devam eden Müge Banlı Pala, genç, yetişkin ve çiftlerle çalışmaktadır.

GÖNDER

Müge Banlı Pala Yorumlar

WhatsApp WhatsApp